Terapie

Zjistili jste, že trpíte potravinovou nesnášenlivostí? Následná terapie je velmi důležitým krokem k tomu, aby jste se vyvarovali výživových chyb, které mohou být pro Vaše zdraví nebezpečné. Proto je důležité spolupracovat s terapeutem nebo výživovým poradcem - specialistou na problematiku potravinové nesnášenlivosti.  

 

KROK č.1 - tzv. ELIMINAČNÍ DIETA

Nejdůležitějším terapeutickým postupem je změna výživy. Je třeba se vyhýbat všem potravinám pozitivně testovaným v testu IgG4nebo spojení potravin. Na základě zjištěného nálezu může vyživovací terapie obsahovat pouze eliminaci dotyčných alergenů. Z jídelníčku jsou odstraněny potraviny, které vykazují vyšší množství protilátek. Jiné pozitivně testované alergeny by se měly jíst podle možností v rotacích dle individuálního terapeutického doporučení tak, aby se zabránilo dalšímu nárůstu senzibilací a oslabování imunitního systému.

 

KROK č.2 - COLON GUARD

Podpůrný potravinový doplněk pro posílení střevní sliznice a zmírnění nesnášenlivých reakcí.

 

KROK č.3 - SESTAVENÍ JÍDELNÍČKU

Sestavení jídelníčku sestavuje certifikovaný výživový poradce tak, aby jste Vaše stravování podle tzv. Eliminační dietě bylo správně, obsahovalo všechny potřebné živiny a zabránili jste výživovým chybám, které může způsobit vyloučení některých potravin z jídelníčku.